~~ grudzień 2022 ~~

Stowarzyszenie "Sprawni Inaczej" zrealizowało projekt "Aktywizacja osób niepełnosprawnych i opiekunów poprzez zajęcia sportowe i artystyczne oraz udział w zorganizowanych wydarzeniach".
Założeniem projektu było:
- udział osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami w zajęciach sportowych mających na celu poprawę stanu zdrowia oraz relaks poprzez zajęcia na basenie i grę w kręgle.
- udział osób niepełnosprawnych w zajęciach artystycznych w celu nabycia nowych umiejętności, ujawnienia talentów i dowartościowania.
Zorganizowanie dwóch wydarzeń:
- Rozgrywek sportowych Osób Niepełnosprawnych Kłodawa 2022 w październiku.
- XVI Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa w grudniu.
Projekt dofinansowany przez Wojewodę Wielkopolskiego.


~~ 21 października 2022 ~~

21 października Stowarzyszenie "Sprawni Inaczej" zorganizowało cykliczną imprezę XVI Rozgrywki Sportowe Osób Niepełnosprawnych 2022 :)

~~ 6 października 2022 ~~

Stowarzyszenie "Sprawni Inaczej" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kłodawie po raz pierwszy zorganizowały na terenie Gminy Kłodawa obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD) pod hasłem: "Razem zapalmy zielone światło!". Zielony korowód serc przeszedł ulicami miasta do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Do akcji włączyły się zaproszone instytucje, które swoją obecnością wspierają osoby niepełnosprawne. Imprezie towarzyszyły hasła przewodnie: #Poznaj #Zrozum #Zaakceptuj. Przedstawione zostały informacje na temat MPD w formie plakatów oraz prezentacji. Uroczystość swoją obecnością uświetnił 3-krotny złoty medalista i jednokrotny wicemistrz Mistrzostw Świata w Armwrestlingu 2022 @Paweł Malicki i jego trener Pan @Paweł Lasota. Było to niesamowite spotkanie po którym uświadomiliśmy sobie, że osoby z MPD mogą odnosić tak spektakularne sukcesy. Kolor zielony jest oznaką solidarności z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i towarzyszył nam tego dnia. Stworzone z ozdobionych serc czterolistne koniczyny, których listki symbolizują nadzieję, miłość, wiarę oraz szczęście stały się atrybutem tego dnia. Dziękujemy wszystkim za pomoc, obecność, za okazywane dobro i przyjazną dłoń oraz wsparcie w dalszej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.


~~ 2022 ~~

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z
IWOP

~~ 17 kwietnia 2022 ~~



~~ 8 marca 2022 ~~

W siedzibie Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej" zorganizowano spotkanie grupy Kobiet. Temat spotkania to "Kobieta 2021. Sprawdź kim jest i czego pragnie". Ubiegły rok był sprawdzianem dla wszystkich. Każda z nas odebrała rok pandemiczny jako ciężkie doświadczenie, któremu towarzyszyły zmęczenie i niepokój. Mimo rozlicznych problemow mamy wrażenie, że dałyśmy radę. Pomógł nam rozsądek, cierpliwość i poczucie humoru, obowiązkowość oraz umiejętność robienia kilku rzeczy na raz. Na spotkaniu podsumowano również zbiórkę darów w ramach pomocy dla Ukrainy. Słodki poczęstunek oraz kwiatek dla każdej Pani był miłym dodatkiem w tym szczególnym dniu.


~~ 2 stycznia 2022 ~~

Martha Hinrichs - emerytowana nauczyciela z Jever / Dolna Saksonia / od lat zbiera sprzęt medyczno- rehabilitacyjny dla Ludzi w potrzebie zamieszkałych w Wielkopolsce. Dzięki życzliwości mieszkańca Szamotuł i ludziom Dobrej Woli z Polski i Niemiec udało się dostarczyć potrzebny sprzęt jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia Anno Domini 2021. W transport włączyło się kilka osób przede wszystkim Pan Marian Kuśmierkiewicz, Adam Maliński oraz mieszkaniec Kłodawy, który z dworca PKP przewiózł dary do miasta. Można mieć nadzieję, że w przyszłości mieszkający poza Kłodawą dawni mieszkańcy zaangażują się bardziej i będą pomagać w przywozie zebranego przez Przyjaciół Kłodawy sprzętu tak bardzo potrzebnego.


~~ 1 stycznia 2022 ~~

Wszelkiej pomyślności i zmian tylko na lepsze. Wielu pięknych, szczęśliwych chwil, uśmiechu oraz sił i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. Nowy Rok niech przyniesie Wam spełnienie nadziei i oczekiwań, zaś życie prywatne i zawodowe przysporzy radości oraz satysfakcji. Niech się Wam darzy!
Zarząd Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej" w Kłodawie


~~ 24 grudnia 2021 ~~

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Zarząd Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej" w Kłodawie


~~ 10 grudnia 2021 ~~

XV FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O "SOLNEGO KOSA" Inscenizacja o Kłodawie i Solnym Kosie zaprezentowana przez uczestników WTZ w Kłodawie, przygotowanych przez instruktora Małgorzatę Siwińską zapoczątkowała tegoroczny, Jubileuszowy Festiwal. Do rywalizacji o główną nagrodę w przeglądzie piosenki stanęli wokaliści KSON "Sprawni Inaczej" WTZ w Kole, WTZ PSONI w Kole, OREW w Sadlnie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie Królewskim, Świetlica Środowiskowa w Kłodawie oraz WTZ przy Stowarzyszeniu "Sprawni Inaczej" w Kłodawie. Jury po wysłuchaniu szesnastu występów wyłoniło głównego zwycięzcę - Damian Gurlaga za wyśpiewanie piosenki "Lubię być z nią", Baranovski. Wysoki poziom występów zaowocował przyznaniem wielu wyróżnień.
W kategorii dzieci kolejne miejsca zajęli:
I - Igor Poplewski
II - Zuzanna Skrzypulec
III - Wiktoria Markowska oraz Szymon Brzeziński
W kategorii dorosłych następujące miejsca zajęli:
I - Monika Kwiatkowska i Michał Kostrzewa
II - Monika Matczak
III - Iwona Łukaszewska
Nagrody specjalne:
Nagroda Burmistrza Kłodawy - Judyta Krakowska
Nagroda Dyrektora GOK w Kłodawie - Igor Poplewski
Nagroda Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet Miasta i Gminy Kłodawa - Monika Matczak
Festiwal daje uczestnikom okazję do dzielenia się swoimi talentami wokalnymi i muzycznymi. Pozwala przedstawić wzruszające, wielobarwne i pasjonując widowiska. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy za rok!
Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia był Burmistrz Kłodawy, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Sprawni Inaczej w Kłodawie". Fundatorem figurki Solnego Kosa wyrzeźbionej z kłodawskiej soli jest Kopalnia Soli "Kłodawa" S.A.





~~ 27 listopada 2021 ~~

W ramach realizacji projektu "Wizyta w Warszawie, pielęgnowanie uczuć patriotycznych", współfinansowanego przez Burmistrza Kłodawy, członkowie i podopieczni Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej" odwiedzili Wilanów. Niezwykły klimat tego obiektu można poznać spacerując po Królewskim Ogrodzie Światła przy dźwiękach muzyki klasycznej. Natomiast historię i ówczesnych mieszkańców pałacu przedstawiają mappingi wyświetlane na ścianach budynku. Miliony świateł, muzyka, sprzyjająca aura wywarła na uczestnikach wycieczki niesamowite wrażenie.





~~ 31 sierpnia 2021 ~~

Burmistrz Kłodawy przekazał na rzecz Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej" w Kłodawie busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Przekazany Volkswagen Transporter przez wiele lat dowoził dzieci do ośrodków szkoleniowych. Już od 1 września będzie wykorzystywany do dowozu uczestników WTZ Kłodawa, a także będzie służył członkom stowarzyszenia.





~~ 28 kwiecień 2021 ~~




~~ 1 kwiecień 2021 ~~




~~ 8 marca 2021 ~~

Z okazji Dnia Kobiet życzymy Paniom wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, dużo szczęścia i uśmiechu oraz samych radości w życiu osobistym!




~~ 31 grudzień 2020 ~~




~~ 31 grudzień 2020 ~~

W ramach zadania "Działania na rzecz osób niepełnosprawnych" Stowarzyszenie "Sprawni Inaczej" w Kłodawie zrealizowało projekt sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie pt. "Działania usprawniające komunikacje podopiecznych Stowarzyszenia". Zostały zakupione tablety, które zostaną dostarczone do uczestników na początku stycznia.

~~ 24 grudzień 2020 ~~




~~ 10 grudnia 2020 ~~


Stowarzyszenie "Sprawni Inaczej" w Kłodawie otrzymało grant "Bezpieczny WTZ rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami" realizowany przez PFRON w ramach Działania 2.8. Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
W ramach grantu zostały zakupione środki ochrony osobistej dla pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłodawie.



~~ 13 marca 2020 ~~

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zajęcia w WTZ Kłodawa zostają zawieszone do odwołania. Apelujemy do wszystkich naszych przyjaciół o pozostanie w domach i przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń.

~~ 7 lutego 2020 ~~

Mamy już 15 lat. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie z nami. Bardzo dziękujemy za życzenia, prezenty a przede wszystkim wyrazy wsparcia w naszej działalności.
Świat ludzi jest najpiękniejszą barwną mozaiką z niepowtarzalnymi wzorami charakterów, zalet i wad. Nie ma dwóch jednakowych istot, nawet bliźnięta różnią się między sobą. Każdy z nas otrzymał coś innego. Jedni potrafią pisać piękne wiersze, inni nie znają nawet ortografii, ale za to są doskonałymi kucharzami. Ktoś ma piegi, a inny nie. Nie musimy być i nie jesteśmy doskonali, bo świat nie potrzebuje doskonałości. Potrzebuje nas wszystkich. Czasami zdaje się nam jednak, że jesteśmy lepsi od innych. Czujemy swoją wyższość. Czy mamy do tego prawo? Czy nie tracimy w ten sposób czegoś niezwykłego, co daje spotkanie z osobą inną, niż my sami? Otwierajmy się na innych. Bo oni mogą dać nam serce na dłoni.
Tak jak "Sprawni Inaczej". Niezwykli, niepowtarzalni i jedyni w swoim rodzaju. Jak my !








~~ 1 stycznia 2020 ~~

Wszystkiego najlepszego na nowy 2020 rok. Zdrowia i spełnienia marzeń życzy Zarząd Stowrzyszenia.