Stowarzyszenie Sprawni Inaczej z siedzibą w Kłodawie to grupa osób, które z własnej woli skupiły się i działają, aby pomagać dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom niepełnosprawnym, a także ich rodzinom i opiekunom we wszystkich dziedzinach życia.

Naszym głównym zadaniem jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych i włączanie ich w tok normalnego życia. Przez szereg bardzo różnych form pomocy staramy się poprawić ich funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości.

Inicjujemy, wspieramy i sami prowadzimy aktywne działania. Skupiamy się na działalności na terenie naszej gminy, ale jesteśmy również organizatorem dwóch rozpoznawalnych akcji o zasięgu krajowym. Są to Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa oraz Rozgrywki Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Oba wydarzenia odbywają się corocznie wpisując się doskonale w nasze działania statutowe, stanowiąc wspaniałe święto nauki oraz zabawy, ale przede wszystkim radości - dla nas i naszych przyjaciół.

Wiemy, ze każdy nasz podopieczny to człowiek mający osobowość, swoje marzenia, wiarę w innych ludzi. U nas rodzą się przyjaźnie, pomysły na spędzenie czasu, pokonanie monotonii. Tworzymy miejsce gdzie rodzice wspierają się wzajemnie, wymieniają doświadczeniami i rozwiązują problemy związane z wychowaniem niepełnosprawnego dziecka.